وكيل معاملات در اصفهان، وكيل افترا در اصفهان، وكيل نفقه در اصفهان وكيل معاملات در اصفهان، وكيل افترا در اصفهان، وكيل نفقه در اصفهان

دانستني

شكايت كيفري

دعاوي كيفري يا جزائي زماني مطرح مي شود كه به موجب قانون جرمي واقع شده باشدو شخصي كه به مرجع قضائي مراجعه مي كند مدعي آن است كه از وقوع جرمي متضرر گرديده و خواستار آن است كه مرتكب به حكم قانون مجازات شود

به موجب ماده۲ قانون مجازات اسلامي  «هر رفتاري اعم از فعل يا ترك فعل كه در قانون براي آن مجازات تعيين شده است جرم محسوب مي شود.»

 از مهم ترين شكايت كيفري عبارت است از:

زنا،لواط،قذف،سرقت، قتل،جعل،سوء استفاده از سند مجعول،غصب عناوين و مشاغل،تخريب،ارتشاء،ربا،كلاهبرداري،توهين،ايراد ضرب و جرح عمدي،ايجاد مزاحمت براي بانوان،قدرت نمائي با سلاح سرد،آدم ربائي،سقط جنين،رابطه نامشروع،ترك انفاق،تدليس در ازدواج،مزاحمت تلفني،شهادت كذب، تهديد، خيانت در امانت،احراق،افتراء،ايراد صدمه بدني غير عمدي،تصادف منتهي به فوت،تصرف عدواني،جرائم رايانه اي،فروش مال غير،انتقال منافع ملك غير،معامله معارض،تغييركاربري اراضي كشاورزي،ورود به عنف،جرائم مواد مخدر،اخاذي،صدورچك بلامحل،حادثه حين كار،قصورپزشكي.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1397/10/22 ساعت: 13 توسط:mahradi :

دعاوي خانواده

وكيل خانواده در اصفهان

دعاوي خانواده از جمله رايج ترين دعاوي هستند ، جاي بسي تاسف است كه حتي با يك بار مراجعه به دادگاه، متوجه گستردگي و تعدد دعاوي خانواده خواهيم شد. آن چه در دعاوي خانواده اهميت بسياري دارد آشنايي افراد با قوانين مي باشد. اما براي يك فرد عادي اين امكان وجود ندارد كه با تمامي قوانين و جزئيات آن ها آشنايي كامل داشته باشد. اشخاص غير متخصص، نه تنها از دانش كافي براي طرح اين دعاوي يا دفاع در برابر آنها برخوردار نيستند، بلكه اين جهالت مي تواند سبب بروز خسارات جبران ناپذيري شود. لذا با وجود پيچيدگي و گستردگي قوانين و مقررات حاكم بر اين دعاوي و نيز با توجه به تصويب قانون جديد حمايت از خانواده مصوب ۱۳۹۱ و با در نظر گرفتن تغيير و تحولات گسترده اي كه با تصويب اين قانون صورت گرفت، وجود وكيل خانواده جهت رسيدگي به اين دعاوي امري ضروري و انكار ناپذير است. طبق اين قانون تغييراتي در ضمانت اجراي مهريه ، حضانت فرزند، در خواست طلاق از سوي زوجين صورت گرفت. در تمام اين دعاوي، حضور يك وكيل خانواده مجرب و متخصص مي تواند در پيشبرد پرونده شما در دادگاه خانواده موثر بوده و شما را به نتيجه ي مطلوب و مورد نظر برساند.

دعاوي خانواده آن دسته از دعاوي است كه راجع به امر ازدواج و روابط زناشوئي يا ناشي از آن باشد و با توجه به اينكه وضعيت نكاح و مسائل حقوقي پيرامون آن بسيار پيچيده بوده و متاسفانه يكي از شايع ترين دعاوي و از مسائل مبتلا به هموطنان عزيزمان مي باشد بالتبع آگاهي از قوانين و مقررات مربوطه و به روز رساني آن الزامي مي باشد نكته مهم اينكه: با تحولات رخ داده در قوانين خانواده اطلاع و آگاهي از قواعد و احكام براي پيش برد اهداف و تضمين منافع و جلوگيري از تضييع حقوق لازم و ضروري است كه ما در اين زمينه با آگاهي كامل جهت خدمت رساني آماده مي باشيم.

انواع دعاوي خانواده

هر فردي صرف نظر از نژاد، رنگ و جنس، زبان، مذهب و مليت عضو خانواده بزرگ بشريت است و از حق و حقوقي برخوردار مي باشد. اين حقوق كلي حقوق بشر ناميده مي شود. اما جداي از اين حقوق خانواده به عنوان كوچك ترين واحد جامعه ، نيز داراي قوانين مي باشد. با توجه به تعدد دعاوي خانواده اين دعاوي در دو گروه كيفري و حقوقي تقسيم بندي مي شوند. قوانين خانواده قوانيني نيست كه بتوان بر خلاف آن توافق كرد، به‌ جز در مواردي كه قانون خود اجازه توافق به زن و مرد داده است. به عنوان نمونه مي توان به توافقي كه در زمينه ي مهريه ، شروط ضمن عقد ، تصنيف اموال زوج ، حق طلاق ، انتخاب محل اقامت و … بين زوجين انجام مي گردد، اشاره كرد. 
مسائل مربوط به مهريه و جهيزيه را بايد از خانواده جدا كرد؛ زيرا اين مسايل جزو مسايل فرعي محسوب مي‌شوند و به تراضي طرفين بستگي دارد.
دعاوي خانواده شامل تمامي دعاوي كيفري و حقوقي مي شود كه در بستر خانواده اتفاق مي افتد. همه ي افرادي كه در خانواده حضور دارند ممكن است در جريان اين دعاوي قرار بگيرند. بيشتر دعاوي خانواده از روابط زناشويي سرچشمه مي گيرد و شايد راس اين دعاوي را بتوان مهريه و مشكلات مربوط به آن دانست. دعاوي خانواده در دو دسته ي كيفري و حقوقي به شرح ذيل قابل بررسي مي باشد. تمامي پروندهاي مربوط به دعاوي كيفري و حقوقي خانواده توسط وكيل خانواده در اصفهان پذيرفته مي شوند.

دعاوي كيفري خانواده

مباحث دعاوي كيفري خانواده عبارتند از : دعواي مطالبه ي مهريه ، تقاضاي صدور قرار تامين خواسته از مهريه، مطالبه مهريه از ضامن، حضانت فرزند مشترك، ازدواج مجدد، شروط ضمن عقد و اجرت المثل، استرداد جهيزيه، استرداد هداياي نامزدي، تقسيط مهريه، عدم تمكين، حق طلاق زوجه، طلاق توافقي و…

دعاوي حقوقي خانواده

مباحث دعاوي حقوقي خانواده عبارتند از : ازدواج مجدد زوج بدون دليل قانوني، فريب در ازدواج، تدليس در نكاح ، ازدواج دائم بدون ثبت آن، ايجاد مزاحمت به بهانه خواستگاري، ترك نفقه زوجه، عدم پرداخت نفقه فرزند مشترك، انواع و اقسام سقط جنين، عدم استرداد فرزند مشترك، عقد كردن زن متاهل و….


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1397/10/20 ساعت: 11 توسط:mahradi :

:: مطالب مشابه