اقامت گرجستان، تحصيل در گرجستان، ثبت شركت در گرجستان، سرمايه گذاري در گرجستان اقامت گرجستان، تحصيل در گرجستان، ثبت شركت در گرجستان، سرمايه گذاري در گرجستان

دانستني

پذيرش كليه امور حسابداري و حسابرسي براي شركت ها در گرجستان

در گرجستان سيستم حسابداري پيشرفته اي وجود دارد.
كليه شركت‌هاي موجود در گرجستان داري يك صفحه اختصاصي در وب سايت اداره ماليات هستند.در اين صفحه گزارشات مربوط به عملكرد شركت توسط حسابدار گزارش ميشود.
اين گزارشات شامل كليه هزينه‌ها و درآمدها ميشود.از واردات كالا يا خريد هرنوع كالا يا خدمات،فروش يا صادرات،توليد،حقوق و تعداد پرسنل،محل و هزينه مربوط به شركت مثل،دفتر،فروشگاه،انبار،كارخانه‌‌،زمين و هر نوع محلي كه در آن فعاليت شركت انجام ميشود و كليه امور مربوط به شركت در آن ثبت ميشود.
پس از آن بر اساس گزارشات و بازرسي‌هاي اداره ماليات شركت موظف از كه ماحصل سود حاصل و پس از كسر هزينه‌ها ماليات بر سود كه معادله ۱۵ درصد از سود خالص شركت مي‌باشد را به عنوان ماليات ٔبر درامد به دولت پرداخت كند.

انواع ماليات‌هايي كه بطور معمول پرداخت ميشود:

ماليات بر در آمد:

شركت‌هاي با مسئوليت محدود پس از كسر همه هزينه‌ها ۱۵% ماليات بر در آمد پرداخت ميكنند.

ماليات بر ارزش افزوده value added tax

شركتهاي كه گردش مالي آنها در يك سال به صد هزار لاري برسد مي‌بايست ماليات بر ارزش افزوده كه معادل ۱۸% مي‌باشد نيز علاوه بر ماليات بر در آمد پرداخت نمايند.

اين ماليات كه از فروش مستقيم پرداخت ميشود و در زبان گرجي د .ق .گ ناميده ميشود همان مالياتي است كه در زمان واردات در گمرك نيز پرداخت ميشود و بعد از آن در حساب شركت ذخيره ميگردد و در زمان فروش از آن جهت پرداخت‌هاي د.ق. گ شركت استفاده ميشود.

ماليات واردات Import tax

اين ماليات به علاوه ۱۸% ماليات بر ارزش افزود براي برخي‌ كالاها جهت واردات تعريف شده كه بين ۵ تا ۱۲ درصد متغير مي‌باشد.

ماليات مستغلات

اگر ملكي‌ به نام شركت خريداري شود از ارزشي كه در زمان ثبت اعلام ميشود سالانه ۱% ماليات بايد پرداخت گردد به طور مثل ملك ۱۰۰ هزار لاري ثبت گردد ماليات آن ۱۰۰۰ لاري در سال مي‌باشد.

ماليات حقوق

مورد ديگر ماليات بر حقوق مي‌باشد كه مدير عامل از مبلغ حقوق پرسنل ۲۰ % ماليات و ۸۰% به حساب پرسنل خود واريز مينمايد مثلا اگر حقوق كارمندي ۵۰۰ لاري باشد ۱۰۰ لاري ماليات و ۴۰۰ لاري حقوق خواهد بود.

ماليات اجاره‌

ماليات اجاره توسط موجر پرداخت ميشود و معادل ۲۰% براي املاك تجاري از مبلغ اجاره پرداخت ميشود.
بنابراين فعاليت شركت بدون حسابدار امكان پذير نمي‌باشد و در اين راستا مجموعه ما با گروه حسابداران و مميزين مالياتي با تجربه و اطلاعات روز داراي جديدترين برنامه‌هاي حسابداري گرجي و توسط حسابدار ايراني‌ افتخار همكاري با بسياري از بزرگترين تجار و سرمايه گذاران ايراني‌ و گرجي در گرجستان مي‌باشد.

حسابداري در گرجستان تعيين كنندهاي سرنوشت تجارت است و نياز به به گروه حرفه‌اي مي‌باشد، رزومه ما سرشار از رضايت مشتريان محترم شركتمان است كه سالهاست در كنارشان هستيم.

براي هر كسب و كاري اين امكان وجود دارد كه از نظر مالي مشكل ايجاد شده و به دليل بي دقتي كليه شرايط مالي به هم خواهد ريخت. در چنين شرايط بر روي تيم حسابرسي و حسابداري ما حساب كنيد. هر گونه اختلالي كه در شرايط مالي شما رخ داده باشد را يافته و رفع خواهيم كرد.

مهم نيست كه شما در چه مرحله اي از فعاليت ها خود به سر مي بريد. در هر زماني كه لازم مي دانيد كافي است با تيم حسابرسي و حسابداري ما تماس گرفته و كليه امور را به ما بسپاريد.

تيم حسابرسي ما با حسابداران موفق گرجي همكاري مي كند تا شما را در امور مربوط به ماليات پرداختي شركتتان كاملا آگاه و راهنمايي نمايد با اين هدف كه بتوانيد به درست ترين راه ممكن هزينه هاي مالياتي خود را پرداخت كنيد.

جهت اطلاعات بيشتر با كارشناسان وان جورجيا تماس بگيريد.

وان جورجيا همراهي مطمئن و هميشگي شما در بهشت قفقاز،كشور گرجستان


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1397/10/22 ساعت: 13 توسط:mahradi :

اولين شب نشيني اقتصادي بين المللي در تفليس

شب نشيني بين المللي در گرجستان

پايتخت گرجستان، تفليس نام دارد. در تاريخ ۳۰ و ۳۱ نوامبر اولين شب نشيني اقتصادي بين المللي در تفليس رخ مي دهد. تفليس ميزبان اين رويداد با شكوه مي باشد. در اين شب نشيني از جمله كساني كه شركت مي كنند، سران اقتصادي كشور و كارشناسان مديريت شهري و فرهنگي مي باشند. هدف اين افراد در اين انجمن صحبت در مورد برنامه ريزي هاي شهري و برقراري مديريت عالي براي توسعه ي اقتصاد مي باشد. كه به صورت گسترده با هم گفتگو مي كنند.

هدف از اين نشست بين المللي كمك به شهرداري براي به وجود آوردن فضاها و محل هاي خاص و راه اندازي محله هايي در تفليس مي باشد. و ديگر اهداف اين شب نشيني، توسعه ي فرهنگ محلي و جذب بيشتر گردشگران  به شهر و شب هاي تفليس مي باشد. شهر تفليس از جاذبه هاي كشور گرجستان مي باشد. گردشگراني كه به تفليس سفر مي كنند بايد از فضاهاي اين شهر لذت ببرند. افراد زيادي به اقامت گرجستان، تحصيل در گرجستان، ثبت شركت در گرجستان و يا سرمايه گذاري در گرجستان فكر مي كنند. كه اين خود به خاطر تاثيرات فرهنگي و فضا هاي جذاب اين كشور مخصوصا شهر تفليس مي باشد.

يكي از سران شركت كننده در اين رويداد خاطر نشان كرد كه زنده كردن فرهنگ زندگي شبانه و برنامه هايي كه شبانع در سطح شب اجرا مي شوند، باعث به وجود آمدن كسب و كار هاي جديد و پر درآمد در شهر مي شوند و در نتيجه گردشگران زياد تري را به شهر تفليس جمع مي كند. هدف اين شب نشيني آوردن نمونه هايي از پروژه هاي بهترين كشورها است و من مطمئن هستم كه مي توانيم بهترين و جذاي ترين پروژه ها را در حوزه ي توسعه ي برنامه هاي اقتصادي شبانه داشته باشيم.

در اينجا يك پلتفرم براي بحث و گفتگو داريم براي مثال:

از روش هاي راه اندازي كسب و كارهاي بين المللي اقتصادي، مي توان به مجوزها، ساختن مكان هاي جالب و خاص و همچنين برنامه ريزي براي برنامه هاي شبانه در سطح شهر اشاره كرد. بدين ترتيب براي كساني كه اقتصاد شهر تفليس را توسعه مي دهند و باعث رشد آن شده اند، راه اندازي برنامه هاي شبانه در سطح شهر تفليس يكي از اولويت هاي شهرداري مي باشد و امسال با تلاش هاي فراوان، طرحي مفهومي به منظور توسعه ي اقتصادي در شب هاي تفليس ارائه دادند اين طرح شامل سينماهاي شبانه، موزه هاي شبانه، كتابخانه ها، سالنهاي موسيقي براي كنسرت و خدمات حمل و نقل شبانه مي باشد. اين كارهاي فرهنگي و اقتصادي مي تواند به صنعت گردشگري و توريستي كشور گرجستان كمك كند.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1397/10/20 ساعت: 11 توسط:mahradi :

:: مطالب مشابه